NE ARAMIŞTINIZ ?

* Bu alan zorunludur
* Bu alana en az 3 karakter girmelisiniz
TÜRKSAM Uzman Yardımcısı/Araştırmacı İş İlanı

Ankara’da yerleşik Stratejik Araştırmalar Merkezimizde yetiştirmek ve görevlendirilmek üzere Uzman Yardımcıları arıyoruz. Genel Nitelikler Üniversitelerin lisans, düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun, tercihen Yüksek Lisans ve/veya Doktora yapmış veya yapmakta olan; Tercihen benzer pozisyonda deneyimli, En az bir yabancı dile hakim, tercihen ikinci bir bölge dili bilen, Makale, rapor, bülten vb. çalışmaları yazma ve araştırma yapma yeteneklerine sahip, Türk vatandaşları ve/veya Türkiye’de ikametleri bulunan bu niteliklere sahip yabancı ülke vatandaşları, Türkçeyi etkin kullanan, yazım ve imla kurallarına hakim, Öğrenmeye açık ve istekli, detaylara önem veren Sorumluluk sahibi ve iş takibine dikkat eden, Ankara’da ikamet eden veya ikamet imkanı bulunan, sonuç odaklı, hızlı, pratik ve çözüm üreten, Ekip çalışmasına uyumlu, iletişim becerileri gelişmiş ''Uzman Yardımcısı/Araştırmacı Yardımcısı" aramaktayız. Başvurular TÜRKSAM’ın internet sitesindeki Staj ve Kariyer bölümünde bulunan https://www.turksam.org/staj.php “İş Başvuru Formu” eksiksiz doldurularak Cv@turksam.org adresine göndermeleri gerekmektedir. NOT: Bu niteliklere sahip kişilerin kendi bireysel tüm sosyal medya hesaplarının ve daha önce yazmış oldukları makaleleri (varsa kitapları) yazmaları mecburidir. Başvuru formunda bu bilgileri olmayan ve fotoğraf bulunmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

31.01.2022 14:13

TÜRKSAM Burslu Stajyer İlanıdır

TÜRKSAM’da Güz Dönemi Staj ve Eğitim Programı Başvuruları Başladı‬ Kurumumuz üniversitelerin bölümlerinde lisans/yüksek lisans/doktora düzeyinde öğrenimlerine devam eden öğrencilerin ve mezunların başvurabileceği Eylül – Ekim - Kasım 2021 tarihleri arasında düzenlenecek Güz dönemi staj ve eğitim programı için stajyerlerini aramaktadır. GENEL NİTELİKLER * Photoshop, Illustrator, After effects/Premier gibi programların en az bir tanesine hakim * Video düzenlemesi yapabilen, * Kendi insiyatifinde tasarım yapabilen, * Türkçeyi etkin kullanan, yazım ve imla kurallarına hakim, * Sosyal medyayı etkin bir biçimde kullanabilen, * İngilizce bilen, * Öğrenmeye açık ve istekli, * Detaylara önem veren, * Sorumluluk sahibi ve iş takibine dikkat eden, * Takım çalışmasına yatkın ve iletişimi kuvvetli, * Haftanın minimum 2 günü staja devam edebilecek, * Ankara'da ikamet eden. *Adayların sitemizde yer alan “Staj Başvuru Formu”nu eksiksiz bir şekilde doldurarak e-posta yoluyla “ staj@turksam.org ” adresine göndererek başvurularını yapmaları rica olunur. *Başvurular sadece e-posta yoluyla yapılmakta olup elden evrak alınmamaktadır.  *Eksik doldurulan başvuru formları değerlendirmeye alınmayacaktır. Değerlendirmede etkili olacak sosyal medya adresleri kısmı özellikle boş bırakılmamalıdır. NOT: 1- Üniversitelerin yukarıdaki niteliklere sahip tüm bölümlerinden stajyer kabul edilmektedir. Bu niteliklere sahip kabul alan stajyerlere ayrıca TÜRKSAM Bursu verilecektir. 3- Staj sürecini başarıyla tamamlayanlara daha sonra iş teklifi imkanı sunulacaktır. TÜRKSAM Staj Koordinatörlüğü

15.09.2021 15:13

DUYURULAR

Ukrayna Tamam, Devrimin Sıradaki Adresi Ermenistan

28 Aralık 2004

Ukrayna’da seçimlerin iptal edilen ikinci turu neticelenmiş ve sonuç beklentiler çerçevesinde Gürcistan senaryosunun bir devamı olarak gerçekleşmiştir. Açıklanan gayri resmi seçim sonuçlarına göre oyların yaklaşık yüzde 52’sini Viktor Yuşenko almış ve yüzde 44’ü ise Viktor Yanukoviç’e gitmiştir. Hatırlanacağı gibi Gürcistan’da yaklaşık bir yıl önce yapılan seçimleri kaybettiği açıklanan muhalefet, yapmış olduğu gösterilerle seçimleri iptal ettirmiş ve yenilenen seçimleri Mihail Saakaşvili önderliğinde muhalefet bloğu kazanmıştır. Bugün Ukrayna’da açıklanan seçim sonuçlarıyla iç dinamikler açısından farklılıklar yaşansa da Gürcistan’a benzer bir senaryonun tekrarlandığı görülmüştür.21 Kasım 2004 tarihinde yapılan seçimleri kazandığı halde muhalefetin baskısıyla iptal edilen ve 26 Aralık’ta yeniden yapılan ikinci tur devlet başkanlığı seçimlerini kaybeden Viktor Yanukoviç şimdilik yenilgiyi kabul etmiş gözükmektedir. Yanukoviç her ne kadar seçimlerde Yuşenko lehine ihlaller yapılığını ve bu ihlalleri rakibinden farklı olarak meydanlar yerine mahkemelere taşıyacağını açıklasa da sonuçta bugün gelinen noktadan geriye dönüşün olabileceğine ihtimal verilmemektedir. Zaten bu durumu Yanukoviç’in açıklamalarının satır aralarında da görmek mümkündür. Zira Yanukoviç şimdiden parlamentoda güçlü bir muhalefete hazırlandığını ilan etmiştir. Kanaatimizce Yanukoviç 2006’da yapılacak genel seçimlerde bir rövanşa hazırlanmaktadır.Seçimler beklenildiği gibi Batı yanlısı Yuşenko’nun zaferiyle neticelense de, Rusya yanlısı Yanukoviç’in hiç de azımsanamayacak ölçüde bir oy oranına ulaştığı görülmektedir. Seçimlerde Yuşenko ve Batının zaferi kesin olmakla beraber Rusya’nın tamamıyla kaybeden taraf olduğunu ileri sürmek doğru olmayacaktır. Zira Rusya bu seçimlerle her ne kadar ülkenin batısını kaybetse de Ukrayna’nın doğu ve güney bölgelerinde etkisini daha da artırmıştır. Karadeniz’e çıkışta özellikle askeri filo açısından sorunlar yaşayan Rusya’nın ülkenin bu çıkışlara uygun bir bölgesi üzerinde ekonomik ve siyasi etkisini artırması genel toplamda azımsanamayacak bir kazançtır. Diğer yandan Yuşenko’nun da bu aşamadan sonra Rusya’ya tamamıyla sırtını dönerek tek başına Batı yanlısı bir politika izlemesi güç olacaktır. Ukrayna’da bir aydan fazla bir süredir devam eden ve Batı ile Rusya’yı karşı karşıya getirerek adeta bir “Soğuk Savaş’ın yaşanmasına neden olan kriz sona ermiştir. Bundan sonraki etapta Ukrayna’da Yuşenko’nun Batı yanlısı fakat Rusya’nın da çıkarlarını gözardı etmeyecek bir yönetim sergilemesi beklenmektedir. Diğer taraftan ülkenin Rusya’nın etkisinin daha fazla hissedileceği doğu ve güney bölgelerinde ise zaman zaman Yuşenko’ya başkaldırıların yaşanması muhtemel gelişmeler arasındadır. Bu aşamada kriz atlatılmıştır ancak, Ukrayna’da bölgeler arasında tarihsel olarak varolmasına rağmen pek su yüzüne çıkmayan etnik (kısmen), mezhepsel ve siyasal farklılığın bir ayrışmaya dönüşmesi ihtimali halen ortadan kalkmamıştır.