NE ARAMIŞTINIZ ?

* Bu alan zorunludur
* Bu alana en az 3 karakter girmelisiniz
TÜRKSAM Uzman Yardımcısı/Araştırmacı İş İlanı

Ankara’da yerleşik Stratejik Araştırmalar Merkezimizde yetiştirmek ve görevlendirilmek üzere Uzman Yardımcıları arıyoruz. Genel Nitelikler Üniversitelerin lisans, düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun, tercihen Yüksek Lisans ve/veya Doktora yapmış veya yapmakta olan; Tercihen benzer pozisyonda deneyimli, En az bir yabancı dile hakim, tercihen ikinci bir bölge dili bilen, Makale, rapor, bülten vb. çalışmaları yazma ve araştırma yapma yeteneklerine sahip, Türk vatandaşları ve/veya Türkiye’de ikametleri bulunan bu niteliklere sahip yabancı ülke vatandaşları, Türkçeyi etkin kullanan, yazım ve imla kurallarına hakim, Öğrenmeye açık ve istekli, detaylara önem veren Sorumluluk sahibi ve iş takibine dikkat eden, Ankara’da ikamet eden veya ikamet imkanı bulunan, sonuç odaklı, hızlı, pratik ve çözüm üreten, Ekip çalışmasına uyumlu, iletişim becerileri gelişmiş ''Uzman Yardımcısı/Araştırmacı Yardımcısı" aramaktayız. Başvurular TÜRKSAM’ın internet sitesindeki Staj ve Kariyer bölümünde bulunan https://www.turksam.org/staj.php “İş Başvuru Formu” eksiksiz doldurularak Cv@turksam.org adresine göndermeleri gerekmektedir. NOT: Bu niteliklere sahip kişilerin kendi bireysel tüm sosyal medya hesaplarının ve daha önce yazmış oldukları makaleleri (varsa kitapları) yazmaları mecburidir. Başvuru formunda bu bilgileri olmayan ve fotoğraf bulunmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

31.01.2022 14:13

TÜRKSAM Burslu Stajyer İlanıdır

TÜRKSAM’da Güz Dönemi Staj ve Eğitim Programı Başvuruları Başladı‬ Kurumumuz üniversitelerin bölümlerinde lisans/yüksek lisans/doktora düzeyinde öğrenimlerine devam eden öğrencilerin ve mezunların başvurabileceği Eylül – Ekim - Kasım 2021 tarihleri arasında düzenlenecek Güz dönemi staj ve eğitim programı için stajyerlerini aramaktadır. GENEL NİTELİKLER * Photoshop, Illustrator, After effects/Premier gibi programların en az bir tanesine hakim * Video düzenlemesi yapabilen, * Kendi insiyatifinde tasarım yapabilen, * Türkçeyi etkin kullanan, yazım ve imla kurallarına hakim, * Sosyal medyayı etkin bir biçimde kullanabilen, * İngilizce bilen, * Öğrenmeye açık ve istekli, * Detaylara önem veren, * Sorumluluk sahibi ve iş takibine dikkat eden, * Takım çalışmasına yatkın ve iletişimi kuvvetli, * Haftanın minimum 2 günü staja devam edebilecek, * Ankara'da ikamet eden. *Adayların sitemizde yer alan “Staj Başvuru Formu”nu eksiksiz bir şekilde doldurarak e-posta yoluyla “ staj@turksam.org ” adresine göndererek başvurularını yapmaları rica olunur. *Başvurular sadece e-posta yoluyla yapılmakta olup elden evrak alınmamaktadır.  *Eksik doldurulan başvuru formları değerlendirmeye alınmayacaktır. Değerlendirmede etkili olacak sosyal medya adresleri kısmı özellikle boş bırakılmamalıdır. NOT: 1- Üniversitelerin yukarıdaki niteliklere sahip tüm bölümlerinden stajyer kabul edilmektedir. Bu niteliklere sahip kabul alan stajyerlere ayrıca TÜRKSAM Bursu verilecektir. 3- Staj sürecini başarıyla tamamlayanlara daha sonra iş teklifi imkanı sunulacaktır. TÜRKSAM Staj Koordinatörlüğü

15.09.2021 15:13

DUYURULAR

“Türkiye Acilen Geri Dönüş Stratejisi Oluşturmalı”

06 Ocak 2019

Türkiye Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Analizler Merkezi – TÜRKSAM Başkanı Dr. Sinan Oğan 5 Ocak 2018 tarihinde Türk Aydınlar Vakfı’nda “Yanı Başımızdaki Tehlike: Suriye ve Suriyeliler” başlıklı bir konferans verdi. Suriyeli sığınmacılarla ilgili verileri dinleyicilerle paylaşan Oğan, katılımcılara önemli bilgiler aktardı. Sinan Oğan, acilen Suriyeliler meselesi hakkında acilen tedbirler alınması gerektiğini ifade etti.

 

“Türkiye’nin Başı Ciddi Belaya Girecektir”

 

Dr. Sinan Oğan, 2011 yılında Suriye’de iç savaş ortaya çıktığı zaman Türkiye’nin 100 bin kişiyi kabul edeceğini açıklamasına rağmen 4 milyondan fazla Suriyelinin Türkiye’ye giriş yaptığı vurgulayarak “Bu konu ne yazık ki toplumda tartışılmıyor. Bu konunun televizyonlarda, üniversitelerde konuşulması lazım. Bu mesele sosyal medya mecrasına bırakıldığı takdirde her türlü provokasyona açık bir meseledir. Konu hakkında doğru bilgiler verilmezse Türkiye’nin başı ciddi belaya girecektir” dedi.

 

“Suriye’de Kürt Devleti Kurulmak İsteniyor”

 

Konuşmasında “4 milyon Suriyelinin boşalttığı topraklarda sizce kim kalıyor” diye soran Oğan, Suriye’deki iç savaşın basit bir iç savaş olmadığının altını çizdi. Oğan, “Daha önce bu bölgede terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) kalıyordu. IŞİD’in bir Batı projesi olduğunu YPG ve PKK’ya yer açmak için önceden o bölgelerde işgal ettiği orayı YPG’ye bıraktığını biliyoruz. Bizim Türkiye’den Suriye meselesini bu kadar detaylı gündeme getirmek istememizin altında yatan gerçek bu insanlar yuvasına dönmezse boş olan bölgelere YPG yerleşecek. Orada bir Kürt devleti kurulmak isteniyor” diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kürt devleti kurulmasına izin vermeyeceklerine yönelik söylemine de değinen Oğan, “Bunu sadece askeri usullerle yapamazsınız. Buradaki insanları siz oraya geri gönderirseniz zaten mesele kendiliğinde çözülecektir. Aksi takdirde tarihi Türk kentleri Kerkük ve Erbil’de ne yaptılarsa aynısının Suriye’ye de yapılmaya çalışılıyor” diyerek konu hakkında uyarılarda bulundu.

 

“Çocukların Devlet Denetimine Alınması Lazım”

 

Türkiye’ye gelen Suriyeli sığınmacıların demografik yapısı hakkında dinleyicilere bilgi veren Oğan, yapılan araştırmalara göre sığınmacıların yüzde 50’sinin depresyonda ve intihara meyilli olduğunu ve lise çağındaki çocukların ise yüzde 90’nının ise okullarda öğrenim görmediğini bildirdi. “Bu çocuklar depresyon ve intihar eğilimi taşıyor… Türkiye az mı çekti intihar bombacılarından?” diye soran Oğan, Suriyeli çocukların Türkiye’de kendi geçimlerini sağlayacak imkan bulamadığı takdirde belli suç örgütlerinin ağına düşeceğini belirterek, “Türkiye’de 1 milyon çocuktan 10 bini suç örgütlerinin pençesine düşse sizce Türkiye için güvenli bir ortam mıdır? O yüzden bu çocukların eğitim alması lazım. Sahipsiz çocukların devlet denetimine alınması lazım” ifadelerini kullandı.

 

“Hükümet Bir An Önce Program Hazırlamalı”

 

Türkiye’de 4 milyon Suriyeli ve diğer göçmen konularının daha iyi ele alınabilmesi için bakanlık veya genel müdürlük kurulmasını öneren Oğan, konuşmasının sonuç kısımda şunları kaydetti: “Türkiye’nin bir geri dönüş stratejisini bir an önce açıklaması lazım. Türkiye’nin bölgeye bu insanları geri götürüp kendi evlerinde güvenli bir şekilde yaşamalarını temin edecek gücü vardır. Bu ancak hükümetler eliyle yapılacak bir meseledir. Hükümetin bir an önce program hazırlayarak geri dönüş stratejisini oluşturması lazım.”

 

(Anayurt Gazetesi)