NE ARAMIŞTINIZ ?

* Bu alan zorunludur
* Bu alana en az 3 karakter girmelisiniz
TÜRKSAM Burslu Stajyer İlanıdır

TÜRKSAM’da Güz Dönemi Staj ve Eğitim Programı Başvuruları Başladı‬ Kurumumuz üniversitelerin bölümlerinde lisans/yüksek lisans/doktora düzeyinde öğrenimlerine devam eden öğrencilerin ve mezunların başvurabileceği Eylül – Ekim - Kasım 2021 tarihleri arasında düzenlenecek Güz dönemi staj ve eğitim programı için stajyerlerini aramaktadır. GENEL NİTELİKLER * Photoshop, Illustrator, After effects/Premier gibi programların en az bir tanesine hakim * Video düzenlemesi yapabilen, * Kendi insiyatifinde tasarım yapabilen, * Türkçeyi etkin kullanan, yazım ve imla kurallarına hakim, * Sosyal medyayı etkin bir biçimde kullanabilen, * İngilizce bilen, * Öğrenmeye açık ve istekli, * Detaylara önem veren, * Sorumluluk sahibi ve iş takibine dikkat eden, * Takım çalışmasına yatkın ve iletişimi kuvvetli, * Haftanın minimum 2 günü staja devam edebilecek, * Ankara'da ikamet eden. *Adayların sitemizde yer alan “Staj Başvuru Formu”nu eksiksiz bir şekilde doldurarak e-posta yoluyla “ staj@turksam.org ” adresine göndererek başvurularını yapmaları rica olunur. *Başvurular sadece e-posta yoluyla yapılmakta olup elden evrak alınmamaktadır.  *Eksik doldurulan başvuru formları değerlendirmeye alınmayacaktır. Değerlendirmede etkili olacak sosyal medya adresleri kısmı özellikle boş bırakılmamalıdır. NOT: 1- Üniversitelerin yukarıdaki niteliklere sahip tüm bölümlerinden stajyer kabul edilmektedir. Bu niteliklere sahip kabul alan stajyerlere ayrıca TÜRKSAM Bursu verilecektir. 3- Staj sürecini başarıyla tamamlayanlara daha sonra iş teklifi imkanı sunulacaktır. TÜRKSAM Staj Koordinatörlüğü

15.09.2021 15:13

DUYURULAR

Rusya’nın itirazına rağmen “Sea Breeze 2021” (Deniz Meltemi 2021) Tatbikatı başladı

28 Haziran 2021

Karadeniz’de Rusya’nın tepki gösterdiği deniz tatbikatı, ABD öncülüğünde başladı. Çok sayıda NATO ülkesi ve Ukrayna’nın katılımıyla Karadeniz’de başlayan tatbikatın bu yıl en büyüğü gerçekleştiriliyor. 
Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Tatbikatın boyutunun Karadeniz’deki güvenlik önlemleri ile örtüşmediği gereksinimleriyle” bu tatbikatın asıl amacının Ukrayna’ya silah ve askeri teçhizat sokmak olduğu öne sürülmüştü. 
“Bu kez doğrudan hedefi vururuz”
Geçen hafta Rusya’da askeri gerginlik yaşayan Rusya, karasularına yönelik ihlallerin tekrarlanmasında uyarıları dikkate almayan savaş gemilerini vuracağını açıklamıştı. Benzer ihlallerin yaşanması durumunda ateş etmeye hazır olduklarını belirterek “uluslararası hukuka saygı gösterilmesi” için çağrıda bulunmuşlardı.  Ancak tüm sert tepkilere rağmen başlayan tatbikat Türkiye’nin de aralarında olduğu toplam 32 ülkenin katılımıyla gerçekleşti. İki hafta sürecek olan tatbikata yaklaşık 5 bin asker katılıyor.