NE ARAMIŞTINIZ ?

* Bu alan zorunludur
* Bu alana en az 3 karakter girmelisiniz
TÜRKSAM Uzman Yardımcısı/Araştırmacı İş İlanı

Ankara’da yerleşik Stratejik Araştırmalar Merkezimizde yetiştirmek ve görevlendirilmek üzere Uzman Yardımcıları arıyoruz. Genel Nitelikler Üniversitelerin lisans, düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun, tercihen Yüksek Lisans ve/veya Doktora yapmış veya yapmakta olan; Tercihen benzer pozisyonda deneyimli, En az bir yabancı dile hakim, tercihen ikinci bir bölge dili bilen, Makale, rapor, bülten vb. çalışmaları yazma ve araştırma yapma yeteneklerine sahip, Türk vatandaşları ve/veya Türkiye’de ikametleri bulunan bu niteliklere sahip yabancı ülke vatandaşları, Türkçeyi etkin kullanan, yazım ve imla kurallarına hakim, Öğrenmeye açık ve istekli, detaylara önem veren Sorumluluk sahibi ve iş takibine dikkat eden, Ankara’da ikamet eden veya ikamet imkanı bulunan, sonuç odaklı, hızlı, pratik ve çözüm üreten, Ekip çalışmasına uyumlu, iletişim becerileri gelişmiş ''Uzman Yardımcısı/Araştırmacı Yardımcısı" aramaktayız. Başvurular TÜRKSAM’ın internet sitesindeki Staj ve Kariyer bölümünde bulunan https://www.turksam.org/staj.php “İş Başvuru Formu” eksiksiz doldurularak Cv@turksam.org adresine göndermeleri gerekmektedir. NOT: Bu niteliklere sahip kişilerin kendi bireysel tüm sosyal medya hesaplarının ve daha önce yazmış oldukları makaleleri (varsa kitapları) yazmaları mecburidir. Başvuru formunda bu bilgileri olmayan ve fotoğraf bulunmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

31.01.2022 14:13

TÜRKSAM Burslu Stajyer İlanıdır

TÜRKSAM’da Güz Dönemi Staj ve Eğitim Programı Başvuruları Başladı‬ Kurumumuz üniversitelerin bölümlerinde lisans/yüksek lisans/doktora düzeyinde öğrenimlerine devam eden öğrencilerin ve mezunların başvurabileceği Eylül – Ekim - Kasım 2021 tarihleri arasında düzenlenecek Güz dönemi staj ve eğitim programı için stajyerlerini aramaktadır. GENEL NİTELİKLER * Photoshop, Illustrator, After effects/Premier gibi programların en az bir tanesine hakim * Video düzenlemesi yapabilen, * Kendi insiyatifinde tasarım yapabilen, * Türkçeyi etkin kullanan, yazım ve imla kurallarına hakim, * Sosyal medyayı etkin bir biçimde kullanabilen, * İngilizce bilen, * Öğrenmeye açık ve istekli, * Detaylara önem veren, * Sorumluluk sahibi ve iş takibine dikkat eden, * Takım çalışmasına yatkın ve iletişimi kuvvetli, * Haftanın minimum 2 günü staja devam edebilecek, * Ankara'da ikamet eden. *Adayların sitemizde yer alan “Staj Başvuru Formu”nu eksiksiz bir şekilde doldurarak e-posta yoluyla “ staj@turksam.org ” adresine göndererek başvurularını yapmaları rica olunur. *Başvurular sadece e-posta yoluyla yapılmakta olup elden evrak alınmamaktadır.  *Eksik doldurulan başvuru formları değerlendirmeye alınmayacaktır. Değerlendirmede etkili olacak sosyal medya adresleri kısmı özellikle boş bırakılmamalıdır. NOT: 1- Üniversitelerin yukarıdaki niteliklere sahip tüm bölümlerinden stajyer kabul edilmektedir. Bu niteliklere sahip kabul alan stajyerlere ayrıca TÜRKSAM Bursu verilecektir. 3- Staj sürecini başarıyla tamamlayanlara daha sonra iş teklifi imkanı sunulacaktır. TÜRKSAM Staj Koordinatörlüğü

15.09.2021 15:13

DUYURULAR

Zeytin Dalı’nın İlk Günü Yunanistan, Türk Adasında Askeri İnşaata Başladı

25 Ocak 2018

Başbakan Binali Yıldırım ile Nijer Başbakanı Rafini, 24 Ocak 2018’de ortak basın toplantısı düzenledi. Başbakan Yıldırım, toplantının soru-cevap bölümünde yaptığı açıklamada, "Kardak'ta 1996'da yaşanan krizi bugüne taşımak, bununla ilgili faaliyet göstermek, yeni bir kriz oluşturmak komşuluğa yakışmaz. Biz terörle mücadele ile meşgulken komşularımızın bulanık suda balık avlama hevesine kapılması hiç yakışık almaz. Bunu da hoş karşılamayız. Ama buna benzer faaliyet olursa Türkiye olarak bizim her zaman tedbirimiz vardır. Hiç kimse endişe etmesin" dedi.

 

Afrin’e yönelik “Zeytin Dalı” harekâtının başladığı 21 0cak 2018 Pazar günü, Yunan askerleri tarafından Muğla Kalolimnoz Adası’nda askeri inşaat yapılmaya başlandı. Askeri inşaat haberi Hürriyet Gazetesi’nde yayımlandı. Ancak gazete ada isimlerini karıştırarak Kalolimnoz Adası’na yanlışlıkla Kalimnos Adası demiş.

Kardak Kayalıkları’na 2 mil uzaklıktaki Muğla Kalolimnoz Adası’na Yunanistan’ın İleriye (Leros) ve İstanköy (Kos) Adası’ndan roro gemisi ile kamyonlar getirilmiş. Kamyonların kasasındaki inşaat malzemeleri adadaki askerler tarafından indirilerek inşaat çalışmalarına başlanmış. Ayrıca adaya 50 kadar da Yunan askeri getirilmiş. Adadaki inşaat çalışmasının ne amaçla yapıldığı merak konusu olurken, İleriye Adası’ndan gelen Yunan savaş gemisinin Kalolimnoz Adası önünde güvenlik önlemi alması dikkat çekmiş. Kardak Kayalıkları bölgesinde devriye gezen 313 numaralı Türk Sahil Güvenlik Botu, Kalolimnoz Adası’ndaki gelişmeleri bulunduğu yerden izlemiş. Muğla Kalolimnoz Adası 6 millik Türk karasuları içinde bulunuyor.

Yunanistan, Muğla Kalolimnoz Adası’na gelip askeri inşaat yaparken, Yunan savaş gemisi Kalolimnoz Adası önünde Türk karasularını 3 mil ihlal ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve AKP Hükümeti olanı biteni izledi. Yunanistan’a müzik notası bile verilmedi. Yıldırım’ın “Türkiye olarak bizim her zaman tedbirimiz vardır. Hiç kimse endişe etmesin" sözlerinin içi boş söylemler olduğu, Yunanistan’ın küstahça faaliyetlerine karşılık hiçbir tedbir alınmadığı ortaya çıktı. 2004 yılından beri Yunan işgali altında bulunan Muğla Kalolimnoz Adası’nda Yunan bayrakları ile birlikte Bizans bayrakları da dalgalanıyor. Adada konuşlu Yunan Askeri Üssü’nde 750 civarında Yunan askeri görev yapıyor.    

 

“Yanlışlık Düzeltilmelidir”

Hürriyet Gazetesi, askeri inşaat haberini 21 Ocak 2018’de internet sitesinden, 22 Ocak 2018’de de kâğıt baskısı üzerinden yayımladı. Gazete, Türk adası Kalolimnoz’a yanlışlıkla Yunan adası Kalimnos demiş. Google Earth haritası ile havadan çekilen video görüntülerine bakıldığında, Hürriyet Gazetesi’nde yayımlanan resmin, Muğla Kalolimnoz Adası’na ait olduğu açıkça görülmektedir.

1939 ve 1943 tarihli İngiliz haritalarında, Kalolimnoz Adası’nın, 12 Ada deniz sınırının dışında ve Türkiye’ye ait olduğu açıkça gösterilmiştir.

1951 ve 1957 tarihli Amerikan haritalarında da, Kalolimnoz Adası’nın, 12 Ada deniz sınırının dışında ve Türkiye’ye ait olduğu açıkça gösterilmiştir.

 

Hürriyet Gazetesi, askeri inşaat haberi ile başarılı bir habercilik sergilemiştir. Ancak Türk Adası Kalolimnoz’u, yanlışlıkla Yunan adası Kalimnos olarak tanımlamak büyük bir talihsizliktir. Hürriyet Gazetesi, logosunun altında bulunan “Türkiye Türklerindir” ifadesi ve doğru habercilik ilkeleri doğrultusunda yanlışlığı düzeltmelidir. Gazetenin internet sayfasındaki haberin başlığı, “Türk adası Kalolimnoz’a askeri inşaat” olarak düzeltilmeli ve haber içindeki Kalimnos Adası ifadeleri yerine Kalolimnoz Adası yazılmalıdır. Gazetenin kâğıt baskısında da düzeltilmiş ifadeler kamuoyuna duyurulmalıdır.