NE ARAMIŞTINIZ ?

* Bu alan zorunludur
* Bu alana en az 3 karakter girmelisiniz
TÜRKSAM Uzman Yardımcısı/Araştırmacı İş İlanı

Ankara’da yerleşik Stratejik Araştırmalar Merkezimizde yetiştirmek ve görevlendirilmek üzere Uzman Yardımcıları arıyoruz. Genel Nitelikler Üniversitelerin lisans, düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun, tercihen Yüksek Lisans ve/veya Doktora yapmış veya yapmakta olan; Tercihen benzer pozisyonda deneyimli, En az bir yabancı dile hakim, tercihen ikinci bir bölge dili bilen, Makale, rapor, bülten vb. çalışmaları yazma ve araştırma yapma yeteneklerine sahip, Türk vatandaşları ve/veya Türkiye’de ikametleri bulunan bu niteliklere sahip yabancı ülke vatandaşları, Türkçeyi etkin kullanan, yazım ve imla kurallarına hakim, Öğrenmeye açık ve istekli, detaylara önem veren Sorumluluk sahibi ve iş takibine dikkat eden, Ankara’da ikamet eden veya ikamet imkanı bulunan, sonuç odaklı, hızlı, pratik ve çözüm üreten, Ekip çalışmasına uyumlu, iletişim becerileri gelişmiş ''Uzman Yardımcısı/Araştırmacı Yardımcısı" aramaktayız. Başvurular TÜRKSAM’ın internet sitesindeki Staj ve Kariyer bölümünde bulunan https://www.turksam.org/staj.php “İş Başvuru Formu” eksiksiz doldurularak Cv@turksam.org adresine göndermeleri gerekmektedir. NOT: Bu niteliklere sahip kişilerin kendi bireysel tüm sosyal medya hesaplarının ve daha önce yazmış oldukları makaleleri (varsa kitapları) yazmaları mecburidir. Başvuru formunda bu bilgileri olmayan ve fotoğraf bulunmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

31.01.2022 14:13

TÜRKSAM Burslu Stajyer İlanıdır

TÜRKSAM’da Güz Dönemi Staj ve Eğitim Programı Başvuruları Başladı‬ Kurumumuz üniversitelerin bölümlerinde lisans/yüksek lisans/doktora düzeyinde öğrenimlerine devam eden öğrencilerin ve mezunların başvurabileceği Eylül – Ekim - Kasım 2021 tarihleri arasında düzenlenecek Güz dönemi staj ve eğitim programı için stajyerlerini aramaktadır. GENEL NİTELİKLER * Photoshop, Illustrator, After effects/Premier gibi programların en az bir tanesine hakim * Video düzenlemesi yapabilen, * Kendi insiyatifinde tasarım yapabilen, * Türkçeyi etkin kullanan, yazım ve imla kurallarına hakim, * Sosyal medyayı etkin bir biçimde kullanabilen, * İngilizce bilen, * Öğrenmeye açık ve istekli, * Detaylara önem veren, * Sorumluluk sahibi ve iş takibine dikkat eden, * Takım çalışmasına yatkın ve iletişimi kuvvetli, * Haftanın minimum 2 günü staja devam edebilecek, * Ankara'da ikamet eden. *Adayların sitemizde yer alan “Staj Başvuru Formu”nu eksiksiz bir şekilde doldurarak e-posta yoluyla “ staj@turksam.org ” adresine göndererek başvurularını yapmaları rica olunur. *Başvurular sadece e-posta yoluyla yapılmakta olup elden evrak alınmamaktadır.  *Eksik doldurulan başvuru formları değerlendirmeye alınmayacaktır. Değerlendirmede etkili olacak sosyal medya adresleri kısmı özellikle boş bırakılmamalıdır. NOT: 1- Üniversitelerin yukarıdaki niteliklere sahip tüm bölümlerinden stajyer kabul edilmektedir. Bu niteliklere sahip kabul alan stajyerlere ayrıca TÜRKSAM Bursu verilecektir. 3- Staj sürecini başarıyla tamamlayanlara daha sonra iş teklifi imkanı sunulacaktır. TÜRKSAM Staj Koordinatörlüğü

15.09.2021 15:13

DUYURULAR

Oğan: Cumhurbaşkanı Aliyev’in Sarkisyan’a tepkisi “Bir millet iki devlet”i ispat etmiştir

28 Nisan 2014

MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Dr. Sinan OĞAN'ın açıklamalarının yer aldığı TheFirstNews'in " Milletvekili Oğan: Cumhurbaşkanı Aliyev’in, Sarkisyan’a tepkisi Türkiye ve Azerbaycan’ın sözün gerçek manasında “Bir millet iki devlet” olduğunu göstermiştir" haberi aşağıda sunulmuştur. Haberin kaynağı aşağıdaki linkte verilmiştir.

 

Milletvekili Oğan: Cumhurbaşkanı Aliyev’in, Sarkisyan’a tepkisi Türkiye ve Azerbaycan’ın sözün gerçek manasında “Bir millet iki devlet” olduğunu göstermiştir

 

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in, Prag’da düzenlenen AB Doğu Ortaklığı Programı Zirvesi’nde Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın Türkiye aleyhindeki açıklamalarına gösterdiği tepkinin yankıları sürüyor. Milliyetçi Hareket Partisi Iğdır Milletvekili Dr. Sinan Oğan konuya ilişkin açıklamasında Azerbaycan-Türkiye kardeşliğine, sözde soykırım iddiaları karşısında beraber hareket etmenin önemine ve Azerbaycan’ın güçlü ve haklı sesinin artık uluslararası toplantılara yön verdiğine dikkat çekti.

 

Milletvekili Sinan Oğan açıklamasında şunları kaydetti:

 

“Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in, Prag’da düzenlenen AB Doğu Ortaklığı Programı Zirvesi’nde Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın her zamanki gibi Türkiye aleyhindeki açıklamalarına gösterdiği tepki Türkiye ve Azerbaycan’ın sözün gerçek manasında “Bir millet iki devlet” olduğunu göstermiştir. Zira içeride ve dışarıda kimi çevreler zaman zaman Ankara ve Bakü arasındaki ilişkileri sorgulamakta ve kendince yorumlar getirmekteydi. İşin ilginç tarafı bu sorgulamalar sadece uluslararası alan ile sınırlı kalmamakta ve hatta Türkiye içerisinden de yapılmaktaydı. Dolayısıyla da bu açıklama Türkiye ve Azerbaycan’ın çıkarlarının ortak olduğu ve her iki ülkenin bir birlerinin çıkarlarını kendi öz çıkarı gibi gördüğünü ve koruduğunu ortaya koymuştur.

 

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in bu anlamlı tepkisi aynı zamanda Türkiye’de Ermenistan ile ilişkilerde Karabağ şartının kaldırılmasını isteyen çevrelere de adeta bir ders niteliği taşımıştır. Fransa’da geçtiğimiz yıllarda Türkiye aleyhine alınmak istenen bir karara Azerbaycan’ın gösterdiği haklı tepkiden sonra Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in bu konuşması son derece önemlidir. Bu konuşma hem de Türkiye ile beraber aslında Azerbaycan’ı da hedef alan sözde soykırım iddialarının 100. yılına yönelik çalışmalarda Türkiye ve Azerbaycan’ın beraber ortak noktadan hareket edeceklerinin de güçlü bir işareti olmuştur. Bu konuşma ile Azerbaycan’ın güçlü ve haklı sesinin artık uluslararası toplantılara yön verdiğine de şahit olmaktayız.”

 

 

Haberin Kaynağı: http://1news.com.tr/azerbaycan/siyaset/20140428122456783.html