NE ARAMIŞTINIZ ?

* Bu alan zorunludur
* Bu alana en az 3 karakter girmelisiniz
TÜRKSAM Uzman Yardımcısı/Araştırmacı İş İlanı

Ankara’da yerleşik Stratejik Araştırmalar Merkezimizde yetiştirmek ve görevlendirilmek üzere Uzman Yardımcıları arıyoruz. Genel Nitelikler Üniversitelerin lisans, düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun, tercihen Yüksek Lisans ve/veya Doktora yapmış veya yapmakta olan; Tercihen benzer pozisyonda deneyimli, En az bir yabancı dile hakim, tercihen ikinci bir bölge dili bilen, Makale, rapor, bülten vb. çalışmaları yazma ve araştırma yapma yeteneklerine sahip, Türk vatandaşları ve/veya Türkiye’de ikametleri bulunan bu niteliklere sahip yabancı ülke vatandaşları, Türkçeyi etkin kullanan, yazım ve imla kurallarına hakim, Öğrenmeye açık ve istekli, detaylara önem veren Sorumluluk sahibi ve iş takibine dikkat eden, Ankara’da ikamet eden veya ikamet imkanı bulunan, sonuç odaklı, hızlı, pratik ve çözüm üreten, Ekip çalışmasına uyumlu, iletişim becerileri gelişmiş ''Uzman Yardımcısı/Araştırmacı Yardımcısı" aramaktayız. Başvurular TÜRKSAM’ın internet sitesindeki Staj ve Kariyer bölümünde bulunan https://www.turksam.org/staj.php “İş Başvuru Formu” eksiksiz doldurularak Cv@turksam.org adresine göndermeleri gerekmektedir. NOT: Bu niteliklere sahip kişilerin kendi bireysel tüm sosyal medya hesaplarının ve daha önce yazmış oldukları makaleleri (varsa kitapları) yazmaları mecburidir. Başvuru formunda bu bilgileri olmayan ve fotoğraf bulunmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

31.01.2022 14:13

TÜRKSAM Burslu Stajyer İlanıdır

TÜRKSAM’da Güz Dönemi Staj ve Eğitim Programı Başvuruları Başladı‬ Kurumumuz üniversitelerin bölümlerinde lisans/yüksek lisans/doktora düzeyinde öğrenimlerine devam eden öğrencilerin ve mezunların başvurabileceği Eylül – Ekim - Kasım 2021 tarihleri arasında düzenlenecek Güz dönemi staj ve eğitim programı için stajyerlerini aramaktadır. GENEL NİTELİKLER * Photoshop, Illustrator, After effects/Premier gibi programların en az bir tanesine hakim * Video düzenlemesi yapabilen, * Kendi insiyatifinde tasarım yapabilen, * Türkçeyi etkin kullanan, yazım ve imla kurallarına hakim, * Sosyal medyayı etkin bir biçimde kullanabilen, * İngilizce bilen, * Öğrenmeye açık ve istekli, * Detaylara önem veren, * Sorumluluk sahibi ve iş takibine dikkat eden, * Takım çalışmasına yatkın ve iletişimi kuvvetli, * Haftanın minimum 2 günü staja devam edebilecek, * Ankara'da ikamet eden. *Adayların sitemizde yer alan “Staj Başvuru Formu”nu eksiksiz bir şekilde doldurarak e-posta yoluyla “ staj@turksam.org ” adresine göndererek başvurularını yapmaları rica olunur. *Başvurular sadece e-posta yoluyla yapılmakta olup elden evrak alınmamaktadır.  *Eksik doldurulan başvuru formları değerlendirmeye alınmayacaktır. Değerlendirmede etkili olacak sosyal medya adresleri kısmı özellikle boş bırakılmamalıdır. NOT: 1- Üniversitelerin yukarıdaki niteliklere sahip tüm bölümlerinden stajyer kabul edilmektedir. Bu niteliklere sahip kabul alan stajyerlere ayrıca TÜRKSAM Bursu verilecektir. 3- Staj sürecini başarıyla tamamlayanlara daha sonra iş teklifi imkanı sunulacaktır. TÜRKSAM Staj Koordinatörlüğü

15.09.2021 15:13

DUYURULAR

IŞİD Lideri Ebu Ala El-Afri’nin Şaşırtan Kimliği…

28 Kasım 2019

Abdurrahman Mustafa el-Şeyhlar veya nam-ı diğer Ebu Ala El-Afri kimdir? Asıl mesleği nedir? Nasıl bir ailede büyümüştür? Bölgedeki Amerikalılarla ilişkileri var mıydı? En önemlisi etnik kökeni nedir? Türkmen bir aileden geldiği doğru mudur? Bu sorular bugün bütün dünyanın kafasını karıştıran sorular. Biz de El Afri’nin veya yerel adıyla Hacı İmam’ın mahalleden çocukluk arkadaşı ile konuştuk. Edindiğimiz bilgiler aslında IŞİD yapılanmasının da şifrelerini çözecek nitelikte… İşte şaşırtan gerçekler… Asıl mesleği Fizik Öğretmenliğidir. Daha Saddam döneminde Telafer’deki camilerde gizli gizli vaazlar verip etrafında geniş kitleler oluşturmuş etkileyici bir hatip, karizmatik bir liderdir. IŞİD’in yeni lideri Abdurrahman Mustafa el-Şeyhlar Telaferlidir. Soyadından da anlaşılacağı üzere Telafer’in meşhur Şeyhlar Aşiretindendir. Telafer’in dış mahallesinde geniş ve saygın bir Türkmen aile olan Şeyhlar Şıh veya Şeyh Aşiretindendir. Şeyhlar aşireti Telafer’in Sunni Türkmen aşiretidir. Ebu Musab es-Suri’nin takipçilerinden olan El Afri uzun yıllar Tel Afer ve Ninova’da fizik öğretmenliği yapmıştır. Telafer bölgesinde Hacı İmam olarak çağrılır. İŞİD’in liderli Ebu Ala El-Afri lakaplı Abdurrahman Mustafa al-Şeyhlar ilginç etnik kökene sahip. Zira Abdurrahman Mustafa, Şeyhlar aşireti tarafından 3 yaşında iken evlat edinilmiştir. Abdurrahman Mustafa ailesi Konya’dan göç eden Ermeni kökenli bir aileden gelmektedir. Ailesini daha doğduğunda kaybeden El Afri bir yaşında yetim kalmıştır. Yetim El Afri, ŞEyhlar aşiretince evlat edinilmiş ve dini yönü ağır olan Şeyhlar aşiretinde tamamen Sünni Türkmen gelenekleri ile yetişmiştir. Abdurrahman Mustafa al-Şeyhlar’ın Ermeni kökenli olması onun bölgede Amerikalılarla kolay ilişki kurmasını da sağlamıştır. Özellikle 2004 yılında bölgedeki Amerikalılarla sıkı ilişkiler içerisinde olmuştur. Tutuklanma ve sorguya çağrılma bahanesiyle sık sık Amerikalıların bölgede misafiri olmuştur.

 

(Dr. Sinan Oğan’ın 14 Mayıs 2015 tarihinde yayınlanan analizi, konunun güncelliği sebebiyle yeniden paylaşılmaktadır.)