NE ARAMIŞTINIZ ?

* Bu alan zorunludur
* Bu alana en az 3 karakter girmelisiniz
TÜRKSAM Uzman Yardımcısı/Araştırmacı İş İlanı

Ankara’da yerleşik Stratejik Araştırmalar Merkezimizde yetiştirmek ve görevlendirilmek üzere Uzman Yardımcıları arıyoruz. Genel Nitelikler Üniversitelerin lisans, düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun, tercihen Yüksek Lisans ve/veya Doktora yapmış veya yapmakta olan; Tercihen benzer pozisyonda deneyimli, En az bir yabancı dile hakim, tercihen ikinci bir bölge dili bilen, Makale, rapor, bülten vb. çalışmaları yazma ve araştırma yapma yeteneklerine sahip, Türk vatandaşları ve/veya Türkiye’de ikametleri bulunan bu niteliklere sahip yabancı ülke vatandaşları, Türkçeyi etkin kullanan, yazım ve imla kurallarına hakim, Öğrenmeye açık ve istekli, detaylara önem veren Sorumluluk sahibi ve iş takibine dikkat eden, Ankara’da ikamet eden veya ikamet imkanı bulunan, sonuç odaklı, hızlı, pratik ve çözüm üreten, Ekip çalışmasına uyumlu, iletişim becerileri gelişmiş 'Uzman Yardımcısı/Araştırmacı Yardımcısı" aramaktayız. Başvurular TÜRKSAM’ın internet sitesindeki Staj ve Kariyer bölümünde bulunan https://www.turksam.org/staj.php “İş Başvuru Formu” eksiksiz doldurularak Cv@turksam.org adresine göndermeleri gerekmektedir. NOT: Bu niteliklere sahip kişilerin kendi bireysel tüm sosyal medya hesaplarının ve daha önce yazmış oldukları makaleleri (varsa kitapları) yazmaları mecburidir. Başvuru formunda bu bilgileri olmayan ve fotoğraf bulunmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

06.06.2022 11:01

TÜRKSAM Burslu Stajyer İlanıdır

TÜRKSAM’da Güz Dönemi Staj ve Eğitim Programı Başvuruları Başladı‬ Kurumumuz üniversitelerin bölümlerinde lisans/yüksek lisans/doktora düzeyinde öğrenimlerine devam eden öğrencilerin ve mezunların başvurabileceği Eylül – Ekim - Kasım 2021 tarihleri arasında düzenlenecek Güz dönemi staj ve eğitim programı için stajyerlerini aramaktadır. GENEL NİTELİKLER * Photoshop, Illustrator, After effects/Premier gibi programların en az bir tanesine hakim * Video düzenlemesi yapabilen, * Kendi insiyatifinde tasarım yapabilen, * Türkçeyi etkin kullanan, yazım ve imla kurallarına hakim, * Sosyal medyayı etkin bir biçimde kullanabilen, * İngilizce bilen, * Öğrenmeye açık ve istekli, * Detaylara önem veren, * Sorumluluk sahibi ve iş takibine dikkat eden, * Takım çalışmasına yatkın ve iletişimi kuvvetli, * Haftanın minimum 2 günü staja devam edebilecek, * Ankara'da ikamet eden. *Adayların sitemizde yer alan “Staj Başvuru Formu”nu eksiksiz bir şekilde doldurarak e-posta yoluyla “ staj@turksam.org ” adresine göndererek başvurularını yapmaları rica olunur. *Başvurular sadece e-posta yoluyla yapılmakta olup elden evrak alınmamaktadır.  *Eksik doldurulan başvuru formları değerlendirmeye alınmayacaktır. Değerlendirmede etkili olacak sosyal medya adresleri kısmı özellikle boş bırakılmamalıdır. NOT: 1- Üniversitelerin yukarıdaki niteliklere sahip tüm bölümlerinden stajyer kabul edilmektedir. Bu niteliklere sahip kabul alan stajyerlere ayrıca TÜRKSAM Bursu verilecektir. 3- Staj sürecini başarıyla tamamlayanlara daha sonra iş teklifi imkanı sunulacaktır. TÜRKSAM Staj Koordinatörlüğü

15.09.2021 15:13

DUYURULAR

Kardak Kayalıkları da Yunanistan’a Mı Teslim Edildi?

15 Ocak 2019

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, dün istifasının ardından helikopterle Kardak adalarına uçtu ve havadan çelenk attı. Bakan Kammenos, dün yaptığı istifa duyurusunun ardından askeri bir helikoptere binerek Kardak adalarına uçtu. Adalara havadan çelenk atan Kammenos, görüntüleri sosyal medya hesabından yayınladı. Kammenos açıklamasında, “Yolculuğumuz başladığından bu yana son sahne” ifadelerini kullandı.

 

Kardak Kayalıkları üzerinde yaşananları ve Yunanistan’ın son provokasyonunu Milli Savunma Bakanlığı E. Genel Sekreteri Ümit Yalım, TÜRKSAM için değerlendirdi.

 

“İstifa Eden Kammenos’tan Kardak’a Çiçek”

 

18 Türk adası ve 1 Türk kayalığından sonra şimdi de Kardak Kayalıkları mı teslim edildi? Yunan Hükümeti’ndeki görevinden 13 Ocak 2019’da istifa eden Panos Kammenos, istifasının ardından aynı gün askeri helikopter ile Kardak Kayalıkları’nın üzerinden uçtu. Kammenos ile ilgili haber ve fotoğraflar Yunan Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi ve kalymnos-news.gr adlı haber sitesinde yayımlandı.

 

Kammenos’u taşıyan Yunan askeri helikopteri hiçbir engelle karşılaşmadan Türk hava sahasında uçtu ve Türk hava sahasını tam 6 mil ihlal etti. Kammenos, 1996’daki Kardak Krizi sırasında hayatını kaybeden Yunan askerlerinin anısına denize çelenk attı. Çelenk üzerinde Yunan bayrağının renklerini taşıyan mavi beyaz şeritlerin olması dikkat çekti.

 

Kammenos, anılan çelenk ile Kardak Kayalıkları’nın Yunanistan’ın egemenliğinde olduğu mesajını verdi. Kammenos, Kardak Kayalıklarının üzerinde egemenlik ve bayrak gösterisi yaparken Yunanistan’a müzik notası bile verilmedi.  İç Hizmet Kanunu Madde 35’e göre, Hükümet Direktifi verilmese dahi, Türk Silahlı Kuvvetleri, yurt dışından gelecek tehdit ve tehlikelere karşı Türk vatanını savunmakla görevlidir. Yurt dışından gelerek Türk Hava Sahasını 6 mil ihlal eden Yunan askeri helikopterine neden önleme yapılmadı?

 

Yunanistan Hava Sahasını Fiilen 12 Mile Çıkardı!

 

Panos Kammenos, daha önce de 28 Ocak 2016 ve 1 Ocak 2017 tarihlerinde askeri helikopter ile Kardak Kayalıkları’nın üzerinden uçarak denize çelenk atmıştı.

 

Yunan Genelkurmay Başkanı Oramiral Apostolakis de 05 Şubat 2018’de Mirage 2000-5 savaş uçağı ile Türk hava sahasında uçarak Kardak Kayalıkları’na sanal hava taarruzu yapmıştı.

 

Mevcut durum itibarıyla Yunanistan hava sahasını 10 milden 12 mile çıkardı. Önceki dönemlerde 10 millik Yunan hava sahası tanınmıyordu. Kardak hava sahasının Yunanistan’a devredilmesi, Kardak Kayalıkları’nın da Yunanistan’a teslim edildiği anlamına gelir. Bu konuda Türk Kamuoyuna derhal açıklama yapmalıdır.