NE ARAMIŞTINIZ ?

* Bu alan zorunludur
* Bu alana en az 3 karakter girmelisiniz
TÜRKSAM Uzman Yardımcısı/Araştırmacı İş İlanı

Ankara’da yerleşik Stratejik Araştırmalar Merkezimizde yetiştirmek ve görevlendirilmek üzere Uzman Yardımcıları arıyoruz. Genel Nitelikler Üniversitelerin lisans, düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun, tercihen Yüksek Lisans ve/veya Doktora yapmış veya yapmakta olan; Tercihen benzer pozisyonda deneyimli, En az bir yabancı dile hakim, tercihen ikinci bir bölge dili bilen, Makale, rapor, bülten vb. çalışmaları yazma ve araştırma yapma yeteneklerine sahip, Türk vatandaşları ve/veya Türkiye’de ikametleri bulunan bu niteliklere sahip yabancı ülke vatandaşları, Türkçeyi etkin kullanan, yazım ve imla kurallarına hakim, Öğrenmeye açık ve istekli, detaylara önem veren Sorumluluk sahibi ve iş takibine dikkat eden, Ankara’da ikamet eden veya ikamet imkanı bulunan, sonuç odaklı, hızlı, pratik ve çözüm üreten, Ekip çalışmasına uyumlu, iletişim becerileri gelişmiş 'Uzman Yardımcısı/Araştırmacı Yardımcısı" aramaktayız. Başvurular TÜRKSAM’ın internet sitesindeki Staj ve Kariyer bölümünde bulunan https://www.turksam.org/staj.php “İş Başvuru Formu” eksiksiz doldurularak Cv@turksam.org adresine göndermeleri gerekmektedir. NOT: Bu niteliklere sahip kişilerin kendi bireysel tüm sosyal medya hesaplarının ve daha önce yazmış oldukları makaleleri (varsa kitapları) yazmaları mecburidir. Başvuru formunda bu bilgileri olmayan ve fotoğraf bulunmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

06.06.2022 11:01

TÜRKSAM Burslu Stajyer İlanıdır

TÜRKSAM’da Güz Dönemi Staj ve Eğitim Programı Başvuruları Başladı‬ Kurumumuz üniversitelerin bölümlerinde lisans/yüksek lisans/doktora düzeyinde öğrenimlerine devam eden öğrencilerin ve mezunların başvurabileceği Eylül – Ekim - Kasım 2021 tarihleri arasında düzenlenecek Güz dönemi staj ve eğitim programı için stajyerlerini aramaktadır. GENEL NİTELİKLER * Photoshop, Illustrator, After effects/Premier gibi programların en az bir tanesine hakim * Video düzenlemesi yapabilen, * Kendi insiyatifinde tasarım yapabilen, * Türkçeyi etkin kullanan, yazım ve imla kurallarına hakim, * Sosyal medyayı etkin bir biçimde kullanabilen, * İngilizce bilen, * Öğrenmeye açık ve istekli, * Detaylara önem veren, * Sorumluluk sahibi ve iş takibine dikkat eden, * Takım çalışmasına yatkın ve iletişimi kuvvetli, * Haftanın minimum 2 günü staja devam edebilecek, * Ankara'da ikamet eden. *Adayların sitemizde yer alan “Staj Başvuru Formu”nu eksiksiz bir şekilde doldurarak e-posta yoluyla “ staj@turksam.org ” adresine göndererek başvurularını yapmaları rica olunur. *Başvurular sadece e-posta yoluyla yapılmakta olup elden evrak alınmamaktadır.  *Eksik doldurulan başvuru formları değerlendirmeye alınmayacaktır. Değerlendirmede etkili olacak sosyal medya adresleri kısmı özellikle boş bırakılmamalıdır. NOT: 1- Üniversitelerin yukarıdaki niteliklere sahip tüm bölümlerinden stajyer kabul edilmektedir. Bu niteliklere sahip kabul alan stajyerlere ayrıca TÜRKSAM Bursu verilecektir. 3- Staj sürecini başarıyla tamamlayanlara daha sonra iş teklifi imkanı sunulacaktır. TÜRKSAM Staj Koordinatörlüğü

15.09.2021 15:13

DUYURULAR

Türkiye’de Konuşlu Yunan Askeri Üslerinin Tezkeresi Nerede?

05 Ağustos 2017

Türkiye’de demokrasinin askıya alındığı dönemlerde, milli irade ve Türkiye Büyük Millet Meclisi yok sayılarak kararlar alınıyor. Bu konuda en somut örnek Türkiye’nin meclis kararı olmadan Kore Savaşı’na girmesidir. Demokrat Parti (DP) Hükümeti, 25 Temmuz 1950’de aldığı kararla, Kore Savaşı’na gönderilmek üzere 4500 kişilik Türk tugayını Birleşmiş Milletler emrine verdi. DP Hükümeti bu kararını muhalefetle paylaşmamış ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden (TBMM) geçirmemiştir. Kore Savaşı’nın tezkeresi yoktur. 1924 Anayasası’nın 26. Maddesi ihlal edilmiş ve meclis kararı alınmadan Kore Savaşı’na girilmiştir.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Hükümetleri döneminde de milli irade ve Türkiye Büyük Millet Meclisi yok sayılarak kararlar alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümeti, 2003 Irak Savaşı sonrasında, meclis kararı olmadan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) askerlerinin Türk topraklarından geçiş yapmasına izin verdi. Saddam yönetiminin devrilmesini müteakip yüzbinlerce Amerikan askeri meclis kararı olmadan İncirlik’ten geçirildi. Genelkurmay yetkilileri meclis kararı istemesine rağmen, AKP Hükümeti, Amerikan askerlerinin geçirilmesini milletlerarası nezaket kuralları kapsamında yaptığını beyan etti. Erdoğan ve AKP Hükümeti, 4 Temmuz 2003’de Türk askerinin başına çuval geçiren ABD’ye nezaket kurallarını uyguladı. Anayasanın 92. maddesi ihlal edildi.

 

Erdoğan ve AKP Hükümeti, 2007 yılında, meclis kararı olmadan İsrail uçaklarına Türk hava sahasını açtı. Türk hava sahasını kullanan 5 adet İsrail F 15 savaş uçağı, 6/7 Eylül 2007 gecesi Suriye’ye giriş yaparak sivil ve askeri hedefleri bombaladı. Uçakların yakıt tankları Hatay ve Gaziantep’te bulundu. Olay, İsrail tarafının özür dilemesi ile geçiştirilmeye çalışıldı. İsrail’e nota verilmedi. Anayasanın 92. maddesi ihlal edildi.

 

Anayasanın 92. maddesine göre “yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye’de bulunmasına izin verme yetkisi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nindir”.  Erdoğan, 18 Türk adası ve 1 Türk kayalığını alenen Yunan askerine teslim etti. İşgal edilen adalardan altısına, meclis kararı alınmadan ve milli irade yok sayılarak 2004 yılından itibaren, 6 Yunan kara üssü, 2 Yunan Deniz Üssü ve 2 Yunan helikopter üssü olmak üzere toplam 10 Yunan askeri üssü tesis edildi. Askeri üslerde 4 binden fazla Yunan askeri görev yapıyor.

 

Yunan Askeri Üsleri, 2004’den beri tam 13 yıldır faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürüyor. Türkiye’de konuşlu Yunan Askeri Üslerinin tezkeresi yoktur.  Anayasanın 92. maddesi ihlal edildi.

 

İki Yunan Askeri Üssü Daha Açılıyor!

 

Erdoğan ve AKP Hükümetleri sayesinde İzmir, Aydın ve Muğla’da 10 askeri üs açan Yunanistan şimdi de Muğla Koçbaba ve Muğla Ardıççık adalarında 2 Yunan askeri üssü daha açıyor. Türkiye’de konuşlu Yunan askeri üslerinin sayısı 12’ye çıkıyor.

 

Yunan Savunma Bakanlığı, 27 Nisan 2017’de, Koçbaba ve Ardıççık adalarında, güneş ve rüzgâr enerji santralleri kurdu. Santrallerin açılış törenine Tuğgeneral Dimitri Houpi de katıldı. Askeri üslerin alt yapı çalışmalarını tamamlandı. Anılan adalarda askeri üslerin faaliyete geçmesi ile birlikte Türkiye’deki Yunan askerlerinin sayısı 5 bini geçecek.

 

Yunanistan, Erdoğan ve AKP Hükümetlerinin himayesinde, hiçbir engelle karşılaşmadan ve elini kolunu sallayarak Türk topraklarında askeri üs kurmaya devam ediyor. Savunma Bakanları, vatan topraklarına Yunan askeri üslerinin kurulmasını turist gibi seyrediyor.

 

Muğla il sınırları içinde açılış hazırlığı yapılan Yunan askeri üslerinin tezkeresi nerede? AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan 13 yıldır faaliyette olan 10 Yunan askeri üssü ile açılış hazırlığı yapılan 2 Yunan askeri üssünün hesabını Türk Milletine vermek zorundadır.

 

Tuğgeneral Dimitri Houpi Kimdir?

 

Tuğgeneral Dimitri Houpi, Türkiye’de konuşlu Yunan Askeri Üslerinin Komutanı olarak görev yapıyor. Tuğg. Houpi, 18 Haziran 2017’de Muğla Kalolimnoz Adası’na gelerek adada konuşlu Yunan Kara Üssündeki askerleri denetledi. Kalimnos ve Kos (İstanköy) Adası’ndaki eğitmen askerler de 18 Haziran 2017’de Muğla Kalolimnoz Adası’na gelerek gerçek mermilerle atış eğitimi yaptılar. Tuğg. Houpi, Yunan Askeri Üssünde atış eğitimi yapan eğitmen askerler ile birlikte fotoğraf çektirdi. Tuğg. Houpi, 25 Haziran 2017’de Aydın Bulamaç Adası’na gelerek adada konuşlu Yunan Kara Üssünde atış eğitimi yapan askerleri denetledi.

 

Erdoğan, Masal Anlatıyor!

 

AKP Genel Başkanı Erdoğan sürekli olarak tek bayrak ve tek devlet vurgusu yapıyor. Ancak İzmir, Aydın ve Muğla il sınırları içinde tam 13 yıldır Türk bayrakları ile birlikte Yunan bayrağı da dalgalanıyor. İzmir, Aydın ve Muğla illerimiz birisi Türk diğeri Yunan olmak üzere ikişer Vali ve ikişer Belediye Başkanı tarafından yönetiliyor. Devletin birliği ve tekliği ortadan kalkmış, otorite Yunanistan ile paylaşılarak, Türkiye’nin batısında ikili devlet düzenine geçilmiştir. Erdoğan, Türk Milletine sürekli olarak tek bayrak, tek devlet masalı anlatıyor ancak Erdoğan’ın masallarına artık kimse inanmıyor!

 

Türk Milletinden 9 Eylül 1922’nin İntikamı Alınıyor!

 

Türk kamuoyunun en çok sorduğu iki soru var. Birinci soru, “18 Türk Adası ve 1 Türk Kayalığı neden Yunan askerine teslim edildi?” İkinci soru ise, “İzmir’de denize döktüğümüz Yunan askerleri, neden İzmir’e yeniden yerleştirildi?” Soruların cevabı çok açık ve nettir; Kindar nesil görevini yapıyor. Türk Milletinden, 9 Eylül 1922’nin intikamı alınıyor! Ancak hiç kimsenin endişesi olmasın. Türk milletini yok sayanlar asla başarılı olamayacaktır. Türk Milleti, 9 Eylül 1922’de olduğu gibi 18 Ada ve 1 Kayalıktaki Yunan askerlerini de işbirlikçileri ile birlikte denize dökecektir.