NE ARAMIŞTINIZ ?

* Bu alan zorunludur
* Bu alana en az 3 karakter girmelisiniz
TÜRKSAM Uzman Yardımcısı/Araştırmacı İş İlanı

Ankara’da yerleşik Stratejik Araştırmalar Merkezimizde yetiştirmek ve görevlendirilmek üzere Uzman Yardımcıları arıyoruz. Genel Nitelikler Üniversitelerin lisans, düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun, tercihen Yüksek Lisans ve/veya Doktora yapmış veya yapmakta olan; Tercihen benzer pozisyonda deneyimli, En az bir yabancı dile hakim, tercihen ikinci bir bölge dili bilen, Makale, rapor, bülten vb. çalışmaları yazma ve araştırma yapma yeteneklerine sahip, Türk vatandaşları ve/veya Türkiye’de ikametleri bulunan bu niteliklere sahip yabancı ülke vatandaşları, Türkçeyi etkin kullanan, yazım ve imla kurallarına hakim, Öğrenmeye açık ve istekli, detaylara önem veren Sorumluluk sahibi ve iş takibine dikkat eden, Ankara’da ikamet eden veya ikamet imkanı bulunan, sonuç odaklı, hızlı, pratik ve çözüm üreten, Ekip çalışmasına uyumlu, iletişim becerileri gelişmiş 'Uzman Yardımcısı/Araştırmacı Yardımcısı" aramaktayız. Başvurular TÜRKSAM’ın internet sitesindeki Staj ve Kariyer bölümünde bulunan https://www.turksam.org/staj.php “İş Başvuru Formu” eksiksiz doldurularak Cv@turksam.org adresine göndermeleri gerekmektedir. NOT: Bu niteliklere sahip kişilerin kendi bireysel tüm sosyal medya hesaplarının ve daha önce yazmış oldukları makaleleri (varsa kitapları) yazmaları mecburidir. Başvuru formunda bu bilgileri olmayan ve fotoğraf bulunmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

06.06.2022 11:01

TÜRKSAM Burslu Stajyer İlanıdır

TÜRKSAM’da Güz Dönemi Staj ve Eğitim Programı Başvuruları Başladı‬ Kurumumuz üniversitelerin bölümlerinde lisans/yüksek lisans/doktora düzeyinde öğrenimlerine devam eden öğrencilerin ve mezunların başvurabileceği Eylül – Ekim - Kasım 2021 tarihleri arasında düzenlenecek Güz dönemi staj ve eğitim programı için stajyerlerini aramaktadır. GENEL NİTELİKLER * Photoshop, Illustrator, After effects/Premier gibi programların en az bir tanesine hakim * Video düzenlemesi yapabilen, * Kendi insiyatifinde tasarım yapabilen, * Türkçeyi etkin kullanan, yazım ve imla kurallarına hakim, * Sosyal medyayı etkin bir biçimde kullanabilen, * İngilizce bilen, * Öğrenmeye açık ve istekli, * Detaylara önem veren, * Sorumluluk sahibi ve iş takibine dikkat eden, * Takım çalışmasına yatkın ve iletişimi kuvvetli, * Haftanın minimum 2 günü staja devam edebilecek, * Ankara'da ikamet eden. *Adayların sitemizde yer alan “Staj Başvuru Formu”nu eksiksiz bir şekilde doldurarak e-posta yoluyla “ staj@turksam.org ” adresine göndererek başvurularını yapmaları rica olunur. *Başvurular sadece e-posta yoluyla yapılmakta olup elden evrak alınmamaktadır.  *Eksik doldurulan başvuru formları değerlendirmeye alınmayacaktır. Değerlendirmede etkili olacak sosyal medya adresleri kısmı özellikle boş bırakılmamalıdır. NOT: 1- Üniversitelerin yukarıdaki niteliklere sahip tüm bölümlerinden stajyer kabul edilmektedir. Bu niteliklere sahip kabul alan stajyerlere ayrıca TÜRKSAM Bursu verilecektir. 3- Staj sürecini başarıyla tamamlayanlara daha sonra iş teklifi imkanı sunulacaktır. TÜRKSAM Staj Koordinatörlüğü

15.09.2021 15:13

DUYURULAR

Türkiye’de Yeni Eğitim Yılı Papaz Ayini ile Başladı!

18 Eylül 2017

Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim yılının 18 Eylül 2017’de açılacağını duyurdu. Ancak yeni eğitim yılı bir hafta önce 11 Eylül 2017’de, Aydın’da açıldı. Aydın Eşek Adası’nda, Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım ve İsmet Yılmaz’ın himayelerinde inşa edilen Yunan İlkokulu ve Lisesi’nde, yeni eğitim yılı törenle açıldı. Hem de papaz efendinin yaptığı ayinle…

 

Yeni eğitim yıllının açılışı ile ilgili haberler kalymnos-news.gr adlı Yunan internet sitesinde yayımlandı. Yeni eğitim yılının açılış törenine, okulda öğrenim görecek 9 öğrenci ve öğrenci velileri ile birlikte Aydın Eşek Adası Belediye Başkanı Evangelos Kottoros, Adalar Eğitim Müdürü Nikolas Raptis ve İstanbul Fener Rum Patrikhanesi tarafından adaya atanan papaz efendi katıldı. Papaz efendinin yaptığı ayinden sonra Eğitim Müdürü Raptis, Yunan Eğitim Bakanı Kostas Gavraglou’yu telefonla arayarak eğitim yılının açılışı hakkında bilgi verdi. Bakan Gavraglou, iyi bir eğitim yılı diledi.

 

Aydın Eşek Adası’ndaki Yunan İlkokulu’nda 5 öğrenci, Yunan Lisesi’nde 4 öğrenci olmak üzere toplam 9 öğrenci öğrenim görecek. Her iki okulda toplam 6 öğretmen görev yapacak.

 

Türkiye’de İlk Defa Yunan Okulu Açıldı!

 

Yunanistan, 2010 yılından bugüne kadar Batı Trakya, Rodos ve İstanköy’de 100’e yakın Türk Azınlık Okulu’nu, öğrenci azlığı gerekçesi ile kapattı. Yunanistan küstahça Türk Azınlık Okullarını kapatırken, Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümetlerinin himayesinde Türk topraklarında Rum ve Yunan okullarının açılması dikkat çekiyor. Erdoğan ve AKP Hükümetlerinin himayesinde 2013’te Gökçeada Rum İlkokulu, 2015’te Gökçeada Rum Ortaokulu ve Lisesi açılmıştı. Şimdide Yunan işgali altında olan Aydın Eşek Adası’nda, Erdoğan ve AKP Hükümetlerinin himayesinde Eşek Adası Yunan İlkokulu ve Yunan Lisesi açıldı. Aydın Eşek Adası’nda açılan okul Türkiye’de açılan ilk Yunan Okulu oldu. Türk kamuoyundan gelecek tepki nedeniyle Heybeliada Ruhban Okulu’nu açamayan Erdoğan ve AKP Hükümeti, Ruhban Okulu yerine Yunan Okulunun açılmasını tercih etti.  

 

Türkiye’deki Müfredat Yunanistan Müfredatı ile Eşgüdümlü Hale Getiriliyor!

 

Recep Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümetinin Türkiye’deki müfredatı neden değiştirdiği ortaya çıktı. Atatürk’ün ve Atatürkçülüğün ders kitaplarından silinmesi ve müfredattan çıkartılması ile Türkiye’deki müfredat, Yunanistan’daki müfredat ile eşgüdümlü hale getiriliyor. Bizans bayrakları dalgalanan Aydın Eşek Adası’nda 1 Yunan Kara Üssü, 1 Yunan Deniz Üssü ve 1 Yunan Helikopter Üssü olmak üzere toplam 3 askeri üs var.

 

Türkiye Cumhuriyeti’ne ait 18 Ada ve 1 Kayalık Yunan askerine teslim ediliyor, işgal edilen adalara askeri üs kuruluyor, Yunanistan’dan getirilen siviller adalara yerleştiriliyor ve adalarda Yunan okulları açılıyor. Erdoğan ve AKP Hükümetlerinin Yunanistan hesabına çalıştığı ve Türk topraklarında bütün kurumları ile Bizans devletini kurduğu açık bir şekilde görülmektedir.