TÜRKSAM – Türkiye Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin bünyesinde staj yapmak için “TÜRKSAM Yaz Dönemi Stajı” başvuruları başlamıştır.

 

– TÜRKSAM, üniversitelerin

Uluslararası İlişkiler

Uluslararası Hukuk

Siyaset Bilimi

Kamu Yönetimi

Sosyoloji

Mütercim Tercümanlık

bölümlerinde lisans/yüksek lisans düzeyinde öğrenimlerine devam eden öğrencilerin ve mezunların başvurabileceği Temmuz ayı içerisinde düzenlenecek staj ve eğitim programı için yeni dönem stajyerlerini aramaktadır.

 

– TÜRKSAM’ın 1 ay sürecek yaz stajı programına yukarıda bölümlerin yanı sıra

Gazetecilik

Medya ve İletişim

Radyo – Televizyon, vb.

bölümlerinde ön lisans/lisans düzeyinde öğrenimlerinde devam eden öğrenciler ve mezunlar da başvurma hakkına sahiptir. Bu bölümlerden başvuru yapacak adaylarda video kesme ve montajlayabilme, Youtube konusunda özel ilgi/bilgi sahibi olmak, video düzenleme programlarını asgari de olsa kullanabilme yetisi gibi özellikler aranmaktadır.

 

Temmuz ayında başlayacak olan “TÜRKSAM Yaz Dönemi Stajı”nın net başlama tarihi önümüzdeki günlerde internet sitemizden bu duyuru güncellenerek duyurulacak ve ayrıca kabul edilen adaylar iletişime geçilerek bilgilendirilecektir.

 

Adayların TÜRKSAM’ın internet sitesinde http://turksam.org/staj-ve-kariyer linkinde bulunan “Staj Başvuru Formu”nu eksiksiz bir şekilde doldurarak e-posta yoluyla “staj@turksam.org” adresine göndererek başvurularını yapmaları rica olunur.

 

Başvuru süresi: 22 Haziran – 1 Temmuz 2019

 

Başvurular sadece e-posta yoluyla yapılmakta olup elden evrak alınmamaktadır.

 

Eksik doldurulan başvuru formları değerlendirmeye alınmayacaktır.